Zarówno dietetycy, jak i lekarze oraz trenerzy fitness powtarzają tę mądrość jednym głosem. Dzieje się tak nie bez przyczyny. Zdrowie fizyczne przekłada się bowiem bezpośrednio na nasze samopoczucie i jakość naszego życia. Jak o siebie zadbać, by w pełni móc się cieszyć mijającymi dniami?

Dużo nie zawsze oznacza dobrze

Wycieńczające ćwiczenia fizyczne na siłowni, czy bieganie ultramaratonów może być dla wielu z nas zbyt obciążające. W konsekwencji może to prowadzić do odwrotnych skutków niż zamierzone poprawienie swojej sylwetki i kondycji. Dlatego tak ważne jest, by dopasować intensywność ćwiczeń do naszych predyspozycji i możliwości fizycznych. Trening funkcjonalny Gdańsk staje się coraz popularniejszy w salonach fitness nie bez przyczyny. Jest to rodzaj treningu, który z zasady ma działać na wszystkie partie mięśni, a jego głównym celem nie jest rozbudowa tkanki mięśniowej, a niwelowanie ryzyka kontuzji. Trening funkcjonalny Poznań polega na ćwiczeniu wszystkich partii mięśni w sposób naśladujący codzienne czynności. Brzmi prosto, prawda?

Nie daj się zwieść pozorom

Mimo, że w teorii trening funkcjonalny Warszawa wydaje się nieskomplikowany, wcale taki nie jest. By trening funkcjonalny Gdańsk przyniósł oczekiwane rezultaty, niezbędne jest narzucenie sobie szybkiego tempa powtórzeń, a ćwiczenia powinny być wykonywane jedno po drugim. Jako, że trening funkcjonalny Poznań skupia się głównie na kształtowaniu i nauki odpowiednich ruchów, bardzo ważne jest poprawne wykonywanie ćwiczeń. W przeciwnym razie cały wysiłek pójdzie na marne, a dodatkowo narażamy się na kontuzje. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalnego trenera fitness, który pokaże, jak trening funkcjonalny Warszawa powinien wyglądać i na co zwracać szczególną uwagę. Ułoży nam również nam konkretny plan treningowy. Z uwagi na wielką popularność tego typu ćwiczeń wiele osób oferuje swoje usługi w tym zakresie, jednak zbyt pochopnie mianują się oni specjalistami. Dlatego zalecamy, by przed wybraniem trenera rozeznać się, czy specjalizuje się on w trening funkcjonalny Gdańsk, bowiem nie zawsze ktoś wyspecjalizowany np. w ćwiczeniach siłowych odnajdzie się w innej roli.

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *