Ultrasonografia milowym krokiem w medycynie

Rozwój narzędzi diagnostycznych znacząco przyczynił się do rozwoju całej medycyny, co przekłada się na długość i jakość życia ludzi. Do największych odkryć możemy z pewnością zaliczyć testy z krwi wykrywające raka, a także wynalezienie ultrasonografu.

Pierwszy ultrasonograf powstał w 1965r. Obecnie ultrasonograf (USG) jest jedną z najbardziej popularnych i najtańszych metod diagnostycznych używanych w medycynie. Ultrasonograf wykonuje się się obecnie w większości placówek medycznych. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę nazwę swojego miasta z połączeniem frazy USG, np. USG Warszawa czy USG Konin, a bez problemu odnajdziesz miejsce, gdzie wykonasz to badanie.

Kiedy wykonuje się USG?

W zasadzie nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania USG Warszawa, bowiem jest to badanie nieinwazyjne. Oprócz tej oczywistej zalety jest jeszcze jedna: obraz w czasie rzeczywistym, który daje lekarzowi wykonującemu badanie pełny ogląd sytuacji i możliwość natychmiastowej reakcji w razie potrzeby. Metodę USG Konin najczęściej stosujemy podczas ciąży, a także podczas diagnostyki chorób jamy brzusznej czy serca.

Nieocenione możliwości w diagnostyce

Dzięki rozwojowi USG Warszawa lekarze mogą z dużą dokładnością znaleźć źródło dolegliwości bólowych bez konieczności ingerencji chirurgicznych. Całe badanie jest zupełnie bezbolesne, a natychmiastowe wyniki przyspieszają podjęcie niezbędnego leczenia. USG Konin pozwala na zobrazowanie m.in. całej jamy brzusznej, a także zajrzenie w głąb każdego stawu. To, co kiedyś było niewyobrażalne, dziś jest standardem.

Ciąża pod okiem specjalisty

Niewątpliwe rozwój USG Warszawa przyczynił się do zwiększenia liczby ciąż zakończonych szczęśliwym rozwiązaniem. Obecnie każda ciężarna poddawana jest temu badaniu cyklicznie, co pozwala na ocenę stanu zdrowia płodu oraz jego prawidłowego rozwoju. W przypadku wykrycia wady na wczesnym etapie daje to młodym rodzicom szansę na odpowiednią reakcję, a nawet podjęcie leczenia jeszcze w łonie matki.

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *