Rehabilitacja szansą na normalne życie

Rehabilitacja to nic innego jak zespół działań mających na celu poprawienie, bądź przywrócenie funkcji biologicznych, społecznych i rodzinnych. Wyróżniamy trzy podstawowe typy rehabilitacji: stacjonarną, ambulatoryjną i w domu pacjenta. Tyle w teorii. Co to oznacza w praktyce?

Przede wszystkim redukcję bólu oraz ograniczenie postępowania niepełnosprawności, która może ograniczać lub całkowicie wykluczyć pacjenta z życia społecznego. Osoba zajmująca się rehabilitacją to fizjoterapeuta Warszawa. Działa on zwykle w ścisłej współpracy z lekarzem prowadzącym pacjenta, który zleca odpowiednie zabiegi.

Gdzie szukać pomocy?

Gabinety, gdzie przyjmuje fizjoterapeuta Warszawa odnajdziesz bez problemu w wyszukiwarce internetowej. Jeśli nie jesteś biegły w obsłudze komputera, możesz zapytać swojego lekarza prowadzącego, czy rehabilitacja Warszawa jest dla Ciebie wskazana i gdzie szukać pomocy. Z pewnością uzyskasz od niego wszystkie potrzebne Ci informacje.

Czy rehabilitacja Warszawa jest wskazana dla wszystkich?

Odpowiednio dobrane zabiegi przez specjalistę typu fizjoterapeuta Warszawa z pewnością nie zaszkodzą, jednak istnieją pewne przesłanki z których wynika, że jest ona niezbędna. Są nimi np. przebyte urazy i kontuzje, wady postawy, wady wrodzone, choroby neurodegeneracyjne, zawał serca, czy choroby układu oddechowego, którymi zajmuje się rehabilitacja pulmonologiczna. By rehabilitacja Warszawa była skuteczna musimy pamiętać o kilku zasadach, które należy przestrzegać. Są nimi: powszechność, czyli łatwy dostęp dla wszystkich potrzebujących, kompleksowość, wczesne rozpoczęcie terapii oraz ciągłość. Dwa ostatnie czynniki są bardzo ważne. Zdarza się bowiem, że pacjenci zbyt długo bagatelizują swoje objawy, co prowadzi do pogłębiania schorzeń, które z czasem coraz trudniej wyleczyć. Ciągłość rehabilitacji to również pięta achillesowa opieki, bowiem wielu pacjentów po powrocie do domu zaniedbuje ćwiczenia cofając w ten sposób cały postęp rehabilitacji i pracy, którą włożył fizjoterapeuta Warszawa.

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *