Chyba każdy rodzic z rozrzewnieniem wspomina dzień narodzin swojego dziecka. Zwykle pamiętamy tylko przyjemne aspekty tego dnia. Należy jednak wiedzieć, że poród może nieść ze sobą różne niechciane skutki uboczne. Jednym z najbardziej popularnych dyskomfortów po porodzie jest problem z pęcherzem.

Nietrzymanie moczu to wstydliwa przypadłość spowodowana głównie rozluźnieniem mięśni dna miednicy. Zwykle ustępuje ono samoczynnie, jednak zdarza się, że niezbędna będzie farmakoterapia lub rehabilitacja, by pozbyć się tego wstydliwego problemu. Na czym polega rehabilitacja uroginekologiczna Warszawa?

Nie tylko dla młodych mam

Rehabilitacja uroginekologiczna Warszawa polega na wyuczeniu ćwiczeń mięśni dna miednicy. Taka rehabilitacja zalecana jest nie tylko dla kobiet, które przebyły poród. Tak naprawdę jest dla każdego. Zaleca się ją również kobietom wchodzącym w okres menopauzy, a także mężczyznom, którym również zdarzają się problemy z nietrzymaniem moczu. Odpowiednia rehabilitacja Warszawa może znacząco wpłynąć na wiele aspektów naszego życia.

Pomaga nie tylko na pęcherz

Poprawnie przeprowadzona rehabilitacja wpływa korzystnie nie tylko na pęcherz. Ćwicząc regularnie mięśnie Kegla kobieta może znacząco poprawić jakość swojego życia seksualnego, a także przygotować swoje ciało do planowanej ciąży. Dlatego tak ważne jest, by zacząć je ćwiczyć nawet rok przed planowanym zajściem w ciążę. Odpowiednio wyćwiczone mięśnie Kegla znacząco obniżają prawdopodobieństwo problemów z kręgosłupem podczas ciąży, zmniejszają ryzyko nacięcia krocza podczas porodu, a także pomagają uniknąć żylaków odbytu.

Jak ćwiczyć?

Ćwiczenia mięśni Kegla sprowadzają się do rytmicznego zaciskania mięśni dna miednicy. Na samym początku warto nauczyć się robić to w spoczynku, jednak z biegiem czasu i poprawianiem naszej sprawności zaleca się wprowadzanie kolejnych składowych: oddechu, a także innych czynności w trakcie ćwiczeń (np. wstawania i siadania). Pamiętaj, że ćwiczyć mięśnie Kegla możesz wszędzie: zarówno w domu czy komunikacji miejskiej. Wystarczy trochę chęci i samozaparcia.

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *