Odpowiednie żywienie jest kluczem do dobrego zdrowia. Wiele pacjentów, których dotykają dolegliwości bólowe, a co za tym idzie obniżenie apetytu zapomina o tej, jakże ważnej kwestii. Dostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych składników jest niezbędne do odzyskania pełnej sprawności zarówno przy lekkim przeziębieniu, jak i poważnych ingerencjach chirurgicznych jak np. operacja kręgosłupa.

Każdy szpital w Polsce zatrudnia dietetyka, jednak nikt nie jest w stanie układać indywidualnej diety dla setek pacjentów, a każdy jest inny. Oczywiście menu szpitalne trzyma się kilku podstawowych zasad, jak kaloryczność posiłku, czy ich częstotliwość, jednak do pełni sukcesu potrzeba konsekwencji w żywieniu nawet po wyjściu ze szpitala. Każdy, komu operacja kręgosłupa nie jest obca wie jak inwazyjny jest to zabieg i jak trudno powrócić po nim do pełnej sprawności. Rehabilitacja jest wtedy niezbędna, ale by mieć na nią siłę i energię potrzebujemy pomocy innego specjalisty. Zajmuje się tym dietetyk Poznań.

Pozwól sobie pomóc

Wielu pacjentów, którzy zmagają się z ciężkimi schorzeniami, traci apetyt i odrzuca wszelką chęć pomocy twierdząc, że tak już musi być. To olbrzymi błąd. Odpowiednio przygotowany dietetyk Poznań jest w stanie stworzyć indywidualny jadłospis uwzględniający preferencje żywieniowe, a co najważniejsze, realne potrzeby energetyczne organizmu. Wiadomo bowiem, że inne zapotrzebowanie ma pacjent leżący, inne chodzący, a jeszcze inne ten poddawany intensywnej rehabilitacji. Jeśli dotknęła Cię operacja kręgosłupa, zdajesz sobie sprawę z tych różnic.

Nie tylko w trakcie leczenia

Z ułożeniem odpowiedniej diety mają problem nie tylko osoby chore. Problem otyłości jest coraz powszechniejszy. Diety odchudzające są ogólnodostępne, jednak ich podstawą wada jest to, że mają być uniwersalne, czyli dla wszystkich jednakowe. Dlatego, jeśli chcesz zadbać o swoja wagę, a co za tym idzie zdrowie i dobre samopoczucie warto znaleźć specjalistę typu dietetyk Poznań, który przyjrzy się Tobie w sposób indywidualny i doradzi co robić, by w sposób przyjemny utrzymywać oczekiwaną wagę ciała.

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *