Chirurgia ręki – dlaczego jest odrębną dziedziną?

Ręka to niezwykle ważny i skomplikowany narząd wymagający specjalnego podejścia z uwagi na mnogość jednostek chorobowych mogących jej dotyczyć. Dlatego powstała oddzielna dziedzina medycyny nazywana chirurgią ręki, czerpiąca z wielu innych specjalizacji takich, jak chirurgia ogólna, naczyniowa, traumatologia, czy ortopedia.

Schorzenia mogące dotyczyć naszych rąk zwykle nie są bezpośrednim zagrożeniem życia, jednak mogą znacząco wpłynąć na jego jakość. Do najpopularniejszych z nich, gdzie chirurgia ręki Gdańsk będzie niezbędna zaliczamy m.in. zespół cieśni nadgarstka, gangliony, palce trzaskające, przykurcz Dupuytrena, czy entezopatia nadkłykcia bocznego kości ramiennej, zwanej potocznie łokciem tenisisty.

Różne objawy, jedna pomoc

Każda w wymienionych przypadłości charakteryzuje się innymi objawami. Zespół cieśni nadgarstka objawia się mrowieniem i drętwieniem palców, rzadziej bólem. Gangliony to torbiele, które nie zawsze wywołują ból, a palce trzaskające to nic innego jak „strzelające stawy” w palcach, które z postępem prowadzą do bólu. Niezależnie od choroby chirurgia ręki Warszawa może przynieść nam ulgę, dlatego nigdy nie należy bagatelizować objawów.

Kiedy i gdzie szukać pomocy?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: zawsze gdy pojawią się objawy, które wpływają na naszą sprawność i samopoczucie. Poszukaj wtedy chirurgia ręki Gdańsk i skorzystaj z konsultacji. Specjalista oceni stan Twojego zdrowia i poleci odpowiednią drogę leczenia. Nie zawsze bowiem interwencja chirurgiczna jest konieczna. Czasem, jak w przypadku ganglionów, wystarczy drobne nakłucie, a chirurgia ręki Warszawa jest ostatecznością.

Czy to kosztuje?

Chirurgia ręki Gdańsk zwykle obejmuje zabiegi refundowane przez NFZ, więc nie musisz bać się kosztów. Niestety bywa tak, że terminy planowanych zabiegów dalekie są od potrzeb i oczekiwań. W takim wypadku, jeśli pozwala na to nasz budżet, możemy skorzystać z prywatnej opieki medycznej. Chirurgia ręki Warszawa wygeneruje nam wtedy dodatkowe koszty, jednak czasem nie warto przeliczać zdrowia na pieniądze.

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *