Bóle wzrostowe u dzieci – kiedy zacząć się martwić?

Bóle wzrostowe dotykają dzieci w wieku 3-12 lat. Dotyczą głównie kończyn dolnych. Choć same w sobie nie są niebezpieczne, mogą znacząco wpłynąć na komfort życia młodego człowieka. Warto zwrócić uwagę na objawy, by przypadkiem nie przeoczyć poważnego schorzenia.

Objawy

Charakterystyką bólów wzrostowych jest to, że dotyczą głównie kończyn dolnych, są symetryczne, a ból przechodzi po podaniu leków przeciwbólowych i dotyczą głównie mięśni, a nie stawów. Jeśli dziecko sygnalizuje Ci ból biodra nie panikuj, od razu szukając w internecie frazy ortopeda dziecięcy Warszawa, czy ortopeda dziecięcy Gdańsk. Obserwuj, staraj się zachęcić dziecko do pokazania miejsca bólu. Jest jednak kilka sygnałów, które powinny wzmóc Twoją czujność. Należą do nich między innymi zaburzenia funkcji chodzenia, wzmożona senność i długotrwałe zmęczenie u dziecka, gorączka, czy brak apetytu. Jeśli zauważysz, że te objawy występują w momencie, gdy pojawia się ból biodra, nie czekaj z szukaniem pomocy. Ortopeda Warszawa skieruje dziecko na niezbędne badania, by wykluczyć poważne choroby z nowotworem włącznie. Pierwszym i podstawowym jest RTG oraz morfologia, CRP oraz OB. Ortopeda dziecięcy Gdańsk odpowiednio zinterpretuje wyniki i przedstawi dalszy plan działania w przypadku konieczności podjęcia leczenia specjalistycznego.

Od czego zacząć?

Jeśli dojdziesz do wniosku, że bóle u Twojego dziecka należy poddać dokładnej diagnostyce, musisz zacząć od lekarza rodzinnego, który wystawi odpowiednie skierowanie do specjalisty, jakim jest ortopeda dziecięcy Gdańsk. Następnym krokiem będzie znalezienie odpowiedniego lekarza. Jeśli np. mieszkasz w Warszawie wpisz w wyszukiwarce frazę ortopeda Warszawa i poszukaj lekarza o opinii świetnego fachowca, który specjalizuje się w leczeniu problemów, które chcesz rozwiązać. Niestety może okazać się, że terminy przyjęć do najlepszych będą bardzo odległe. Portal rehasport.pl wychodzi takim problemom naprzeciw. Znajdziesz tam pomoc, a ortopeda Warszawa przyjmie Ciebie i Twoje dziecko tak szybko, jak to możliwe. Ból biodra nie musi oznaczać poważnego schorzenia, także panika to ostatnie czego potrzebujesz. Działaj spokojnie, rozważnie, ale nie bagatelizuj objawów. W ten sposób z pewnością podniesiesz jakość życia swoje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *