Możliwość swobodnego poruszania się jest czymś nieocenionym. Niestety problemy narządów ruchu, a w szczególności nóg, dokuczają coraz większej liczbie osób. Jakie schorzenia są najbardziej popularne i jak sobie z nimi radzić?

Ostroga piętowa musi znaleźć się w tym zestawieniu na samej górze. Jest to zwyrodnienie pięty skutkujące bólem, który w konsekwencji przekłada się na jakość naszego chodu. Jego pogorszenie może prowadzić do zaburzenia całego łańcucha kinematycznego. Jeśli ostroga piętowa dotknęła i Ciebie, nie czekaj i poszukaj profesjonalnej pomocy. Ortopeda oceni stan Twoich nóg, a w razie konieczności zleci dodatkowe badania. Jeśli okaże się, że ostroga piętowa wymaga podjęcia radykalnych kroków w leczeniu, ortopeda skieruje Cię do instytucji specjalistycznej typu szpital ortopedyczny Poznań.

Jak się leczyć?

Przede wszystkim zaufaj specjalistom. Jeśli ortopeda uzna za konieczne przeprowadzenie zabiegu operacyjnego, nie podważaj jego decyzji. Mimo, iż początkowo ostroga piętowa nie prowadzi do permanentnego bólu i wydaje się małą niedogodnością, z czasem ból, który był wysiłkowy, przeradza się w ból spoczynkowy. Kto zmagał się z nim zmagał, wie jak wpływa on na wszystkie aspekty naszego życia.

Nie tylko ostroga piętowa

Innymi schorzeniami mogącymi dotknąć nasze nogi są: paluch koślawy nazywany potocznie haluksem, zapalenie ścięgna Achillesa, czy zapalenie rozcięgna podeszwowego. Wszystkie z nich wymagają leczenia. Najlepiej z nim nie zwlekać, bowiem im wcześniej zareagujemy na objawy, tym większa szansa na to, że wizyta w ośrodku typu szpital ortopedyczny Poznań nie będzie konieczna i całe leczenie uda załatwić się ambulatoryjnie.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli uważasz, że potrzebna Ci specjalistyczna pomoc i ortopeda jest konieczny zgłoś się najpierw do lekarza pierwszego kontaktu. Oceni on Twoje obawy, a także wypisze odpowiednie skierowanie i wskaże placówkę do której należy się udać. W razie problemów z dostępnością specjalistów może okazać się tak, że wyznaczony termin wizyty daleki będzie od Twoich oczekiwań. W takim wypadku warto odwiedzić portal rehasport.pl Tam bez problemu znajdziesz pomoc. Sprawdź naszych specjalistów https://www.rehasport.pl/ortopeda/warszawa,c,s

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *